Blog je ukončen, nejspíš nenávratně:).

Prosinec 2012

Rok 2012 co pro mě znamenal

31. prosince 2012 v 14:13 | Nikki Betyska |  Ostatní
Tento rok pro mě nebyl zrovna nejveselejší ze všech. Tak ho tedy rozložím na kousky :-D.

V lednu jsem dostala svoje milované a
nezapomenutelné morče Sally.
V květnu umřela na neznámou nemoc.

2.kapitola - Tajemná stáj

30. prosince 2012 v 13:45 | Nikki Betyska |  Tajemná stáj
"Né, prosím né!" Zase je to tady. Noční můry. Kůň na něm matka. Sen, ale pokračuje jinak než normálně. Matka se na mě usměje a říká : "Podej mi ruku a bude všechno v pořádku, budeme spolu." utíkám tedy pryč. Zalije mě voda a s křikem se vzbudím. "Deniso vše v pohodě?" ptá se táta. Podívám se na polici. Nemo visí hlavou dolů. Je mrtvý. Zavřu oči a doufám, že je to zlý sen. Táto to taky uvidí. Nervózně mrkne. "To bude dobrý" říká mi. Ale mě je to jedno. Byl to jeho nápad. Utíkám pryč. Ven, když si uvědomím, že mám na sobě pyžamo. Nevadí mi to. Už jsem shoro u ohrady. Zatáčím směrem k lesu. Třeba uteču to bude v pohodě.

Zima v bílém nebo černobílém?

29. prosince 2012 v 18:29 | Nikki Betyska |  Ostatní
Toto je článek rozdělený na 3 části:
1) Zima
2) Černobílé fotky
3) Labutě a kachny


1) Takže zima už bohužel bílá není, škoda. Předtím bylo aspoň trochu sněhu.
Podívejte se sami:

Křečiče Sisi

26. prosince 2012 v 18:35 | Nikki Betyska |  Mazlíkov
Napřed jsem tento článek chtěla dát k Lili (znají se), ale napadlo mě zvířátkům které mi nepatří udělat rubriku a ne jednu, ale dvě Mazlíkov a Ostatní zvěřinec. Ale nyní k Sisince. Vlastně jsem to jméno vymyslela tak trochu já. Navrhla. A od té doby je to Sisi, pravý opak Lili. Sice taky útěkářka, ale je hodnější. Ne, že by mě někdy nekousla, ale to skoro žádné malé zvířátko které jsem si vzala a neznalo mě. Patří mojí nej kámošce, která ji moc chtěla. Bohužel, je to křeček zaltý a Lili taky takže když se očmuchaly chtěly se na sebe vrhnout. Zatím mám jenom jednu fotku kterou bych vyfotila já, to snad nevadí. Momentálně je jí asi půl roku. Kdybych ještě někdy chtěla křečka asi se mu budu tak věnovat aby byl taky tak hodný nebo jestli chcete nekousavý. Samozdřejně bych ji, ale za Lili nevyměnila.
Další zajímavosti: Jednou jsem ji hlídala, když byla kámoška na dovolené. Když jdu ke kámošce a Sisi nespí, ptám se jestli si ji můžu vzít :-P.


Moje čičina

26. prosince 2012 v 18:09 | Nikki Betyska |  Kreslím
Ne, nedostala jsem kočku, bohužel. Jednou, nevím kdy to přesně bylo jsem se rozhodla kreslit. Kočku. Tak vám to svoje dílo představím. Lepší by, ale bylo kdyby ožila, což se nestane (nebo spíš nemělo stát, všechno je možné). Doufám, že vám nevadí, že blog už nebude jenom o zvířatech a přírodě, vlastně to musím ještě domyslet. Možná z toho udělám myš-maž. Tak nyní moje čičina.


Mám to, ale chytré morče

14. prosince 2012 v 17:25 | Nikki Betyska |  Společná rubrika
Ahojky, dlouho jsem tu nebnapsala ani čárku dnes tu budou možná 2 články. Pokud mám nějaké pravidelné návštěvníky už by neměli co číst. Nyní o mém chlupatém klubíčku. Myslíte si, že morče se dá naučit nějaké triky? Jestli ne to vás asi překvapí, že může. Kubík je živý důkaz. Umí si stoupnout za odměnu na zadní, už to cvičím s ním odmala a chci ho naučit udělat aspoň na zadních 2 kroky. Trénovat :-D . Uměl i otočku za odměnu, ale v poslední době se mu buď nechce, nebo si říká, že to udělá akorát za něco lepšího než okurku. Taky uměl podlézt jakoby stříšku, bohužel od té doby trochu no dobře trochu víc vyrosl. Budu muset vymyslet něco jiného než knihu.
Každopádně chci ho naučit přijít na zavolání, na otevírání ledničky příjít umí a dokunce i zakvíkat. Znamená to, ale, že si něco přeje.
Možná vám to přijde strašně dobré mít takové morče, jenže nepodceňujte je. Kvůli tomu, že se naučil stoupat na zadní dosáhne na některé věci například sešit přírodopisu. Což byla trochu moje vina, protože jsem měla za to, že s morčetem na klíně se to líp naučím. Otočku taky využívá. Umí se totiž tak ohnat když se mu něco nelíbí, že je to div. Tím pádem i kousnou tak mrštně :-P. A v případě Kubíka umí i dobře utíkat což pro mě není dvakrát dobré :-).
Jak je to s postrojem? Má ho. Stál 200 Kč. Pro někoho možná málo. Pro mě hodně. Učím ho na to, ale nic moc. Doufám, že si uvědomí, že je to kvůli němu.
Po přečtení vás konečně nechám se podívat na fotky a video. Na video je ukázka jak si umí Kubík stoupnout na zadní a přetahovat se. Omlouvám se za menší kvalitu - mobil.


Hamak - levně a snadně

2. prosince 2012 v 20:39 | Nikki Betyska |  Pro zvířátka
Zvířátko jistě ocení (pokud se nejadná o Lili) místečko kde může spokojeně odpočívat nebo žebrat o jídlo :-D (v případě Kubíka). Takže je to jednoduché!
Budete potřebovat:
Jehlu
Niť
Látku
Provázky
Hobliny

Podle potřeby si vemte látku přeloženou na dvě půlky (musí odpovídat velikosti zvířátku), jakým chcete stylem zašijete (necháte díru na vycpání), do díry budete strkat hobliny (může být i seno, pokud nemáte mazlíka co seno rád jí např. morče, králík), zašijete díru, v rochách uděláte díry a jimi provléknete provázky (tak aby se to dalo zavěsit do klece, aby to odpovídalo zvířátku a stejně dlouhé!), nyní jenom zavěsíme. Některé zvířátka si nemusí hamaku oblíbit, ale nezoufejte! Každý jsme jiný a stejně tak i naši chlupatí kámoši.