Blog je ukončen, nejspíš nenávratně:).

Únor 2013

Morče domácí

28. února 2013 v 20:21 | Nikki Betyska
Než si morče pořídíte
Správná péče
Ochočení a komunikace
Nemoci a paraziti
Morče a ostatní zvířátka
Co se dá morče naučit
Zábava pro morče
Ostatní o morčeti a pro morčátka

Křeček zlatý

28. února 2013 v 20:18 | Nikki Betyska
Než si křečka pořídíme
Správná péče
Ochočení a komunikace
Nemoci
Zábava pro křečky
Ostatní o křeččích a pro křečky


Neaktivní rubriky

28. února 2013 v 20:08 | Nikki Betyska

S největší pravděpodobností už to těcto rubrik nebudou přibývat další články.

28. února 2012

28. února 2013 v 19:56 | Nikki Betyska |  Společná rubrika
Pokud pochybujete o mojí existenci, tak já jsem živá, jen jsem pár dnů nepsala :D. Hlavně proto, že jsem byla v Praze. Kromě toho, že tam nebyli mazlíci celkem dobré. Šli jsme do dinoparku v nákupním centru, bylo tam zavřeno. Byl vidět ze střechy jen tento diník. Další den jsme šli krmit labutě, kachny, racky a to jsme nechtěli holubi. U nás se bojí tito ptáci být od nás 5 metrů, tam by vám klidně labuť stoupla na nohy, kdybyste před ní drželi chleba nebo něco takového. Včera jsme se vrátili. Dobře, zapomněla jsem na kupu obchodů které jsme prošli. Stejně jsem ráda, že jsme doma. Mám velkou radost hlavně z toho, že Kubínek na mě nezapomněl. Jen je trochu tlustější :). Lili žádná změna. Řekla bych, že ani neví, že jsem byla pryč. No co, asi už ji nikdy neochočím. Občas si ji vezmu pokud musím a ona skáče pryč do klece. Samozdřejně se stejně o ni starám. Už jsem si zvykla na toho divokého křečka.
U labutí atd. jsem si nevzala mobil, ale mám pár dinosaurů. Jeden na střeše a jeden vás přivítá hned při vztupu. Vlastně dva. A nakonec listopadová fotka Kuby.

20. února 2013

20. února 2013 v 19:34 | Nikki Betyska |  Společná rubrika
Dneska byl vcelku fajn den, hm. Napřed škola :-(, potom jsem šla do knihovny s kámoškama a potom ke zvěrolékařce, taky s kámoškama a no s Kubou a Megiie (morčice kámošky). Nebojte se není nemocný, já myslím, že je až hodně zdravý :-). Šli jsme stříhat drápky. Už jenom doufám, že se nenachladil. Nechali jsme ho s Megiie očuchat, vypadá to na kamarádství nebo možná něco víc? Měli jste je vidět jak si dávali "pusinky" :o). Možná, nic neslibuju by mohli mít spolu mláďátka. Já vím, že jsem o tom nikdy nepsala, ale Kuba měl mít malé morčátka s Lolou (morčice jiné kámošky). A to je na dlouhý vyprávění, takže se mi nechce psát :-)). Já nechci dělat to co předtím, moc se těšit. Vlastně se chci přesunou k trochu jinému tématu, Kuba má přece taky nějaké právo na soukromí, né :)? Momentálně pořebuju hodně šetřit jednak na kleštičky na drápky, bez nich se Kubovi drápky stříhat bojím, potom tašku na morče, věřte nebo ne existuje to a na letní pikniky by se mi to víc zamlouvalo než přepravka. Dověděla jsem se taky od mamky, že bych si mohla sice pořídit rybičku :-), ale musela bych koupit akvárka :-(. Mluvím o jisté rybičce- závojnatka bojovnice samec. Možná se to nezná, ale není to akvárko a tak zrovna levné. No jo, asi budu čekat nebo rozbiju pokladničku od vánoc, mohlo by tam být pár stovek. A Lilinka? Pořád plachá jako celý život a nesmím zapomenout, Kuba dneska nikoho nekousl, hodné morčátko :o).

Megiie (rozeta)

Ono to není až takové zlatíčko

18. února 2013 v 20:21 | Nikki Betyska |  Společná rubrika
Já vím, skoro pořád Kubíka chválím. Někdy je to, ale pěkné zlobidlo. Utíká od paničky, kouše co se dá a prostě je to neposeda. Před paničkou dá přednost domečku a morčici :D. Nemá rád jablka a více druhů ovoce. nerad se koupe. Vlastně když si ho srovnám se Sally, byla až moc klidná, Kuba až moc čilý a sebejistý. Jo, jo musím ho někdy trochu uklidnit, ale od čeho jsou paničky? A abych nezapomněla nejhorší je jeho značkování ve volném výběhu. Už dávám do každého rohu noviny, chudák malí musí příště začít znovu :). Ale i tak ho mám moc ráda. Přece bych ve zverimexu dala přednost dvěma rozetám, kdyby jsem se nerozhodla vybrat si ho a zavázat se třeba i na 10 let.
Jinak je to fajn morčík, radši paničku než moje kamarádky, setru a řekla bych, že i mamku. Koho by měl mít asi nejradši, když mu jednou za 3 dny uklízím klec, sbírám piliny co vyhodí, snesu ty jeho kousance a ještě se ho zastávám. Beru si ho den za dnem a je tak ještě hodnější. Prostě neúplný andílek a neúplný četrík. Něco mezi - paniččin milovaný morčík :-)).

Zkoužka kartáčku jestli se dá jíst.

17.února 2013

17. února 2013 v 18:31 | Nikki Betyska |  Společná rubrika
Dlouho jsem nenapsala o mazlících. Tak jsem se rozhodla to udělat dneska. Jak vidíte je nový rozcestík v nebíčku, budu profily zvířátek dodělávat. Taky musím jetšě udělat profil Lili a Kubovi. Čekejte nové obrázky k jiným rozcestíkům. Taky rozcestík - Zvířátka. A taky asi budou ještě asi 2 nové rozcestíky o tom jak správně pečovat o křečky zlaté a morčata domácí (hlavně hladké). Takové dodělávky. Někoho to může splést, že mezi rozcestíky jsou články, mě to taky vadí.
Ale pryč od rekonstrukcí a tak. Začneme opět dámou - Lili. Lili se má docela fajn, už jí i závidím, že má takovou energii. Ale pořád se nenechá vzít, má to prostě v sobě. Kuba se m,á taky dobře, momentálně spíše pracujeme na komunikaci. Hodně si ho beru a má to své výsledky. Ode mě se nechá klidně vzít, ale občas znejistí a kousne. Já mu to nemám za zlé.
Nedávno jsme byli na velký nákup, nikdy bych neřekla, že se dá toho tolik nakoupit pro 2 hlodavce. Vlastně skoro jenom pro Kubu - krmivo (2 kg), podestýlku - takové ty válečky (10 l), seno (střední balení) a taky tyčinky nebo jak se tomu říká (1 pro Lili,1 pro Kubu). Vlastně toho nebylo tak moc, ale těžké pěkně.
Včera jsem byla zase ve zverimexu, hned jsem si vybrala osmáčka a králíčka. Myslím, že bych je v budoucnu opravdu chtěla. Ale pro to jsem tam nešla, měla jsem 50 Kč a hezky mi to vyšlo. Lili jsem koupila (nevím jak se to píše, začíná to na B) od Mlsouna, Kubovi zase tyčinku. 1 koruna mi zbyla, může se vždycky hodit :-D.
Dneska jsem si hrála s mobilem. Je hodně fotek Kuby, takže si nějaké nechám na jindy. Zatím jenom 2.

Vsadím se, že zítra na tyčince nic nebude :-).

Pepík

13. února 2013 v 20:07 | Nikki Betyska
Za život jsem se seznámila s hodně zvířaty. Asi to úplně první byl Pepík. Pepík byl babičky, byla jsem sice malá, ale ho si pamatuju. Moc se mi líbilo ho pozorovat když lítal po bytě. Potom je asi zvláštní, že moje první zvířátko byl křeček. A jak je vidět u savců a hlodavců jsem zůstala. Datum narození, kolik se dožil, já nevím byla jsem malá a fotky nemám. Živě si pamatuju když jsem ho viděla jednoho dne mrtvého. Nebrečela jsem, nechápala jsem, že se Pepík nevrátí. Možná si myslíte, že to pamatovat nejde. V tu dobu jsme ještě bydleli u babičky. Chodila jsem tam do školky, ale já si to pamatuju. Něco takového snad zapomenou nejde. Přemýšlím jestli já bych si andulku někdy pořídila, docela jim závidím :-D. Umí lítat! Uvidíme.

Pepík

Pohlaví: Samec
Dožitý věk: neví se
Zbarvení: modré
Ilustrační foto:
(Zdroj: Klik )

Sněženka

13. února 2013 v 19:44 | Nikki Betyska

Sněženka

Druh:Křeček zlatý (syrský)
Dožitý věk: 1 a půl let
Další info: Sněženka byla můj druhý křeček a druhé zvířátko dohromady. Taky jsem ji měla ráda.
Mini příběh: Po hrozné ráně když umřela Bělinka jsem se rozhodla, že si teda pořídím dalšího křečka :-). A byla na světě moje Sněženka. Hodná, skvělá jak jen mohla být. To já jsem byla hloupá, možná, že je to i trochu moje vina, že umřela. Bylo mi tak 9 let když jsem ji měla. Neopustila mě aspoň za 2 roky, ale za 1, 6 roku. Umřela -- -- ----. Zajímavé, že když jsem se podívala na fotky v roku 2012, myslím, že to nemusela být samička. Ale ať už je to tak jak je pro mě to byla Sněženka.
Foto:

V nebíčku

13. února 2013 v 18:39 | Nikki Betyska

Navždy v mém srdci:


-----------

-------------