Blog je ukončen, nejspíš nenávratně:).

Obrovské trdlo, promiňte malamut...

28. května 2013 v 19:24 | Nikki Betyska |  Ostatní zvěřinec
Velcí, krásní malamutové v zápřahu a úžasné hory...


Super představa, ale ne případ Bonnyho (to co je na PP nevím), který je mojí tety respektive bratrance. Malamuti když se vycvičí a vychovají to musí být něco, takoví medvídci :). Ale to není případ Bonnyho.
Znám ho celkem dlouho, snad skoro celý jeho život, nyní je mu tak 8 let. Nevím jestli jsou takoví malamutové, ale jsou to všichni takové trdla? Možná je to tím, že není vycvičený co já vím není to můj pes. Kde se vlastně vzal? Bratranec prý vždycky choval spoustu zvířat a potom je prodával, protože no nebudeme to řešit :)), i když já bych to dělat nemohla a Kuba je někdy pěkně kousavá potvora. A chtěl psa, že s ním bude chodit na výstavy atd.. Bylo by to v pohodě kdyby ho to nepřestalo bavit jako většinu malých dětí co chtějí zvíře (není to můj případ). Od té doby se o něho spíše stará sestřenice...
Někdy mám z Bonnyho trochu strach asi je to tím, že neumí pořádně ani "sedni".

Můj názor? Malamut potřebuje hory, které Bonny rozhodně nemá.

PS: Bonnyho fotky nemám, ani nevím, kdy jsme byli u tety a strýce naposledy :), kvůli jistému incidentu se jménem Ajka (o tom někdy jindy).

Tak nějak vypadá Bonny
http://www.muj-pes.cz/foto-clanky/am.jpg
Zdroj:Zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 28. května 2013 v 19:45 | Reagovat

Nádherný psík :)

2 nikisek001 nikisek001 | Web | 29. května 2013 v 21:22 | Reagovat

:D .. prosím hlasuj v soutěži... nikisek001.blog.cz díky

3 Wolf loner Wolf loner | 28. listopadu 2013 v 11:21 | Reagovat

Myslím, že malamut nepotřebuje hory, může být šťastný kdekoli. Znám dokonce několik případů malamutů chovaných v bytě. Bez jakýchkoli problémů pro lidi i psy. Pouze byla už od štěňátka pevně dodržovaná pravidla "smečky" a "denního rozvrhu".
Mimochodem, když už jsme u toho - Kandský Sever, kde se toto plemeno používá, je jednou obrovskou rovinou posetou mnoha jezery. Aljaška, která je malamutům rodnou domovinou, je sice hornatá, ale prakticky všechna psí spřežení využívala jako silnice povrch zamrzlých řek. Všechny osady ležely na březích řek a samotné hory byly a jsou doposud prakticky neobydlené. Malamuti tedy po tisíce let znají především roviny.
Možná to vypadá, že malamuti jsou trdla (mám jedno takové "trdlo" doma). Ale oni nejsou hloupí. Oni jsou jen navenek hodně klidní a pak to vypadá, že mají dlouhé vedení. Ale ta chlupatá hlavička je uvnitř náramně přemýšlivá, vychytralá a rychlá. Dokáže si poradit i se situacemi, na které je třeba cvičený německý ovčák krátký. Jenže my z čistě lidského hlediska takové chování nazýváme psími lumpárnami. Ale dokonale vymyšlená a provedená psí lumpárna je projevem vysoké psí inteligence. Malamut se na severu musel umět postarat sám o sebe. A jeho hlavním povahovým rysem je, že bude dělat jen to, co chápe pro sebe a svůj život jako výhodné a prospěšné. Vše ostatní je zbytečná ztráta energie a času. Není to "vyčuranost", je to jen nezbytnost dřívějšího přežívání v drsných podmínkách, trvacícího nejméně pět tisíc let. To se jim, za těch pár generací, co se malamuti chovají pro výstavy, z hlavy nevymaže.
Vykonání povelů jako je "sedni", "lehni" považuje za zbytečné. Nechápe, proč to má dělat. Z jeho pohledu to nic nepřináší a ptá se - proč nemůžu stát? Musí to být? Dívá se na tebe a v očích se ptá: "Tebe by to bavilo?" A jeho výraz pak vypadá, jako když neví co má dělat. Ale on vlastně žasně nad nesmyslností, proč by to dělat měl. Naopak - schovej mu misku a krmením do nepřístupného místa a uvidíš, jakou projeví intelignci, aby se k ní dostal...
Malamut je neskutečně mlsný. To můžeš využít a otočit ve svuj prospěch. Pokud si před cvičením nacpeš kapsu piškóty a použiješ je jako odměnu bezprostředně po každém cviku, malamut se doslova přetrhne, aby ti vyhověl a vůbec nevadí, že pes není tvůj. Nebude sice chápat smysl toho, proč má právě sedět u nohy, ale najde si v tom to příjemné zakončení - když správně sednu dostanu piškótek a to se mi vyplatí. Malamut (i starý) je mimořádně hravý pes. Samozřejmě, někdy se u toho chová jako splašené tele, neuvědomuje si svoji sílu. Přitom malamuti dokáží být velmi jemní. Naše malamutka dokázala bez potíží nést v zubech morče, aniž by ho to jakkoli bolelo nebo nedej bože mu ublížila. Proto je ho potřeba naučit, jak se má slušně chovat. Musí se naučit slovo "NE". Kdykoli, když se ti bude zdát, že se chová příliš drsně a hrubě, okřikni ho "NE, DOST !" a přestaň si s ním hrát, případně úplně odejdi. Za chvíli se otoč nebo vrať a pokračuj, jako by se předtím nic nestalo. Jakmile opět překročí hranice "slušnosti", zopakuj zákaz i přerušení hry. Malamuti jsou mimořádně společenští. Potřebují k sobě parťáka a nechtějí mu záměrně ubližovat. Proto poměrně záhy pochopí, že hrát si s tebou budete moci jen tehdy, když bude jemný, opatrný a jeho hra tě nebolí. To co popisuji, požívají psi v psí řeči i mezi sebou a není to pro něj nic neznámého. Čím víc budeš při hře zatínat zuby a snažit se případnou bolest vydržet, tím hůř. On si bude myslet, že tě to nevadí a rozdivočí se ještě víc.

4 Kika Kika | 28. listopadu 2013 v 11:39 | Reagovat

kámoška u který jsem v létě byla má taky morčata ,moc morčat a závodí s nima přes překášky  O_O a maj i psi ,letos prý koupili i malou malamutku Máju ale eště jsem ju neviděla

http://faunanet.sweb.cz/psi/hafanklub/tabory/tabor-2012/tabor-2012.htm

http://jumperracing.sweb.cz/

5 Nikki Betyska Nikki Betyska | Web | 4. prosince 2013 v 19:49 | Reagovat

[3]:No, ale on je opravdu smutný :-(.

6 Wolf loner Wolf loner | 9. prosince 2013 v 8:14 | Reagovat

Smutný? ...no, protože, jak jsem psal - "malamut je mimořádně společenský pes a nutně potřebuje na své hry parťáka" (člověčího možní víc než psího). Proto je smutný. Myslím, že moc dobře cítí, že se jeho pánečkovi omrzel a vlastně neví, co udělal špatně (protože nic špatně neudělal). Naštěstí malamuti mají rádi všechny lidi a nejsou vázáni jen na jednoho pánečka, jako třeba československý ovčák, německý ovčák nebo bílý švýcarský ovčák. Když budeš mít čas, zkus mu udělat radost, že se mu budeš věnovat a mít ho ráda alespoň ty, i když to možná kvůli jeho síle a velikosti nebude jednoduché...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama