Blog je ukončen, nejspíš nenávratně:).

Jak jsem Kubu učila na postroj

12. srpna 2013 v 15:00 | Nikki Betyska |  Příběhy
Už dlouho jsem si říkala proč mám Kubu tak ráda, když je to taková kousavá potvora a vůbec. Říkala jsem si proč ho mám. Včera jsem si připomněla proč :).

Nevím občas mám takové nálady "Musím něco to morče naučit". Jo a zrovna včera jsem takovou náladu měla. Napadlo mě, že zkusím Kubu naučit na postroj. Jasně to už tu bylo mockrát, vždy bez úspěchu. Hledala jsem, jak se to pá udělat s pomocí strejdy Googlu. Našla jsem, že se to má morče učit když má jeden až tři měsíci. Což bylo k smíchu v tu dobu jsem postroj zaprvé neměla a zadruhé když jsem ho měla ač byl mladší stejně to bylo k ničemu. Vždycky je naděje ne? Jaký je rozdíl mezi měsícem a rokem, no asi dost velký když jste jepice :D. Stejně jsem to zkusila. Přinesla jsem si na to mrkev a Kubovi ji nabízela. Zatím jsem chtěla aby si zvyknul na to co musí mít vepředu. Poprvé úplně v pohodě vesele si chroupal a měl to na sobě. Ale podruhé už to bylo horší. Už předtím jsem ho musela nahánět po celé kleci. Když jsem to zvládla Kuba začal jančit stylem "Musím to ze sebe dostat za každou cenu!". Kdyby trocho víc přemýšlel a řídil se příslovím "Dvakrát měř, jednou řeš" třeba by přišel na to, že zadem to prostě nepůjde. A stalo se to čeho jsem se bála, Kuba se v tom zasekl. Ono by to bylo strašně směšné kdyby se ten chudáček nedíval na mě štěněčíma očima a neprosil o pomoc. Jo, musela jsem risknout, že mě kousne, byla to přece z části moje vina, ne? Sebrala jsem jsem všechno odvahu a chňapla po něm. Nekousl mě, překvapivě. Asi si řekl, že se nechá napospas osudu. Šikovně jsem mu to odepla a rychle jsem ho vzala. Uf, já jsem to dokázala. Položila jsem si ho na nohy. Za chvíli se zpamatoval a chtěl utéct z mojeho klíne, já jsem mu to, ale nedovolila. Já jsem prostě ta co ho musí dát zpátky do klece nebo bude utíkat vždycky. Ukdlidnila jsem ho zbytkem mrkví a hlazením, které si nechal líbit. Potom co mi došla zásoba mrkve, sice ne úplně, ale Kubiš už chtěl zpátky a byl přežraný, vzala jsem ho a dala ho do klece.Těším se na další cvičení :).

Fotka vyděšeného Kubíka na mojich nohách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cats-world-love cats-world-love | 19. srpna 2013 v 15:11 | Reagovat

Ahoj přidáš si mě prosím do affs? :))

2 Nickie Nickie | Web | 20. srpna 2013 v 22:44 | Reagovat

Tak ať to cvičení vyjde :-) Mí potkani na sobě nesnesou takový ten vestičkový postroj, ale když jsem jim vyrobila ,,provázkový" Tak je jim to celkem jedno, že to mají na sobě.

3 Misha Misha | Web | 23. srpna 2013 v 16:10 | Reagovat

Tak a mám tě zapsanou :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama