Blog je ukončen, nejspíš nenávratně:).

Červen 2014

Letní fotografická soutěž- úvod

13. června 2014 v 20:50 | Nikki Betyska |  Letní fotografická soutěž I.
Rozhodla jsem se uspořádat letní soutěž. Je to moje první soutěž, takže na to berte ohled. Napřed vysvětlím o co půjde a pak, co můžete vyhrát nebo tak :D.

O co jde? Jde po fotografickou soutěž, které se může zúčastnit každý, který aspoň jednou za čas použije foťák.
Pravidla a podmínky: Musíte mít email, chovat se slušně, umět aspoň trošku fotit a jednou za 2 týdny mít přístup na PC
Typ soutěže:Hlasuje se v anketě
Průběh soutěže: Budou celkem 4 kola (1 kolo-2 týdny prázdnin)
V každém kole dostanete zadání,co máte vyfotit. Upřednosťuju fotky s mazlíčky, ale nemusí být nutně. 1. týden zadání, 2. týden hlasování.
Ceny: 1. cena Pohled, diplom (virtuální) a 1 měsíc reklama na blogu
2. cena Diplom (virtuální) a 2 týdny reklama na blogu
3. cena Diplom (virtuální) a 1 týden reklama na blogu
4-5. cena Diplom
Proč zrovna pohled? Jelikož mi přijde milé, když někomu přijde pohled. Je to takové nevirtuální a určitě potěší. Berte to jako něco navíc pro výherce.

Kam posílat přihlášky? Na betysky-svet@seznam.cz. Předmět je letní soutěž. Napište své jméno (přezdívku) a blog (nemusí být). Přihlášky posílejte do 1. července, kdy začíná 1. kolo. Přeji hodně štěstí.

Pokud bude málo přihlášených, soutěž se nekoná. Prosím proto u uveřejnění této soutěže na vašich stránkách. Za což vám budu ohromně vděčná.

Přesadit kytku je hračka

13. června 2014 v 20:30 | Nikki Betyska |  Ostatní
Jsem absolutně neschopná co se týká biologie. Nepamatuju si skoro žádné věci co jsme se učili. Moje pěstování kytek je naprosté fiasko. Za život jsem měla několik fialek a kaktus. Ani ten kaktus nejspíš mou péči nepřežil. Zahrádku bych sice chtěla, ale pěstování domácích kytek mě vůbec nebaví. Je to moc nudné.
Viděli jste někdy takové vajíčko ze kterého má vyrůst kytka? Se ségrou jsme kdysi dostaly takové vajíčka. Potom, co ségře nic nevyrostlo, moc jsem si od svého neslibovala. To jak to vyrostlo mě až překvapilo. Nicméně došlo na to, že bylo nutné kytku přesadit. Po neúspěšném pokusu to vytáhnout, jsem musela celé vejce rozbít. Nějakou dobu to v květináči krásně rostlo, ale teď to vypadá, že to co nevidět umře. To je vše k mému pěstování rostlin. Nicméně mám geniální plán. Najdu si nějakou rostlinu, která jde pěstovat doma a může ji Kuba jíst. Teda, hm jestli vyroste :D.

Veselé koupeniny šmudlo

2. června 2014 v 16:03 | Nikki Betyska |  Společná rubrika
Dlouho jsem odkládala napsat tento článek, ale jednou ho napsat musím, protože si to Kuba zaslouží.
19. května 2012 se u nás ocitl malý roztomilý a chlupatý drobeček, který skoro nebyl v kleci vidět. 19. května 2014 je v téže kleci opět on, ale v trochu jiné podobě. Vyrostl. Kuba už je u nás přes dva roky. Někdy mi připadá, že je tu se mnou celou věčnost a někdy, že 2 roky to určitě ještě nejsou. Ani jedno není pravda. Z Kubíka za ty dva roky se stal velký a snad i trochu rozumný morčí kluk. Zažili jsme toho spoustu od toho malého prcka, který ze mě měl strach. Poté s morčím puberťákem, no moje pokousané ruce věděly svoje. A nyní se máme stejně nejlíp. Kuba mi věří, kousne mě jenom, když se lekne a ví, že bych mu nic špatného neudělala. Samozdřejně kromě braní ven na postroji, stříhání drápků a koupání, absolutně nevím co z toho nejvíc nesnáší. Tipla bych si, že stříhání drápků (nesnáší, když mu někdo šahá na tlapky).